www.newsline.com.ua
14/06/2013 04:21

Підготовка до сімейного життя - запорука щасливого шлюбу

Підготовка до сімейного життя - запорука щасливого шлюбу

13 червня 2013 р. відбулася презентація першого Всеукраїнського опитування українців «Фактори сімейного щастя», яке є одним із трьох напрямків діяльності соціального проекту «Щаслива родина» спільного між компанією Avon та Благодійним фондом «Сім'я».

В опитуванні брали участь 1256 пари із п'яти міст країни: Львів, Київ, Конотоп, Донецьк, Севастополь. Серед пар були як розлучені, так і одружені, при цьому останні були умовно поділені на три групи за «рівнем щастя»: «нещасливі», «середні» і «щасливі».
Мотивом дослідження стали невтішні дані розлучень. За інформацією Державної служби статистики України, за роки незалежності зафіксовано понад 55% розлучень відносно кількості одружень за цей самий період. У 2012 році розлучилось 62% пар. З них найбільше розлучень серед молодих сімей - від 3 місяців до 1,5 року. Більше того, директор Департаменту сім'ї та дітей Міністерства соціальної політики України Руслан Колбаса оголосив журналістам ще одні невтішні статистичні дані - за оцінками усіх регіональних соціальних служб в Україні більше 1,2 млн сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах: домашнє насильство, постійні сварки та перебувають на межі розлучення. Тож експерти ставили на меті виявити факти, що сприяють міцним відносинам подружжя та дослідити причини нещасливих шлюбів, про це інформує NewsLine з посиланням на прес-службу організаторів заходу
«Саме підтримка української родини допоможе у майбутньому побороти домашнє насильство, дитячу безпритульність, поширення шкідливих звичок у молоді та інші проблеми. Тому компанія Avon побачила у проекті «Щаслива сім'я» велику користь для суспільства та має намір продовжувати співпрацю у цьому напрямку.» - говорить Ольга Іноземцева, Менеджер з корпоративно-соціальної відповідальності Avon.
Соціологічне опитування показало, що перше враження від зустрічі може задати напрямок розвитку стосунків (щасливі чи ні). На успіх пари від самого початку впливає ставлення партнерів до стосунків між чоловіком і жінкою, серйозність їхніх намірів. Пари, які керувалися раціональними міркуваннями під час вибору один одного, відчувають себе менш щасливими. Для щасливого шлюбу перевагу слід надати почуттям та визначенню спільних цінностей.
Люди, задоволені собою та тим, як складається їхнє життя в інших сферах, переважно щасливі і в подружньому житті. Взаєморозуміння, кохання, прийняття іншого таким, як він є, та взаємне бажання вдосконалюватись разом, боротьба зі своїм его - фундамент щасливого шлюбу. Шлях до нещасливого сімейного життя лежить через обмани, нечесність з партнером.
Відповідно до результатів дослідження, великий вплив на стосунки подружжя мають батьки: чим більше батьки надають дітям свободи у вирішенні своїх питань (не втручаються в життя одружених дітей), тим більше шансів досягти взаєморозуміння та створити щасливу родину. Батьки кожної третьої з розлучених пар активно втручались у їхнє сімейне життя. Важливими є умови зростання кожного з подружжя. У тих людей, чиї батьки були щасливі разом, більше шансів на створення повноцінної та щасливої родини. А 35% людей, чиї батьки регулярно сварились та бились, прийняли таку модель поведінки між подружжям за норму та втілюють її в своє життя.
Адріан Буковинський, глава фонду «Сім`я»: «Кожна епоха має свої виклики і свої завдання. Виклик сьогодення це сім'я! Якою є сім'я на сьогоднішній день? Найперше і в основному вона є неповною. Сьогодні поняття сім'ї викривлене. Люди, які створюють сім'ю і мають потребу до міцних і надійних взаємовідносин в переважній своїй більшості не можуть і не вміють їх собі забезпечити. Чому? Тому що не навчили, не показали приклад! Проведене соціологічне дослідження дає чіткі відповіді на питання що українську сім'ю будує, що руйнує і що робити далі.»

Згідно з висновками соціологічного дослідження «Фактори сімейного щастя», потребу у знаннях відчувають українці як ті в кого стосунки складаються нещасливо, так і щасливі. Пари зазначають необхідність спеціальних дисциплін у закладах освіти (школах та ВУЗах) та центрах сімейної консультації. На різних етапах необхідна різна інформація:
• Неодруженим молодим людям: в розумінні, що є шлюб і, що вимагає від кожного (знайомство, мотиви, складні ситуації), що об'єднує, як не допускати та виходити з конфліктів.
• Одруженим, в яких є почуття і намір зберегти родини, але виникають складнощі у подружньому житті: усвідомлення праці над собою та стосунками і виходи з конфліктів.
• Батькам та дітям: розуміння, що бажання допомагати і втручатися у життя дітей може більше нашкодити, ніж допомогти.
Відзначимо, що якраз 15 травня поточного року урядом України було затверджено Державну цільову соціальну програму підтримки сім'ї до 2016 року, головним розробником якої було Міністерство соціальної політики. Представник Міністерства відзначив на прес-конференції, що завдяки висновкам дослідженню вперше Міністерство включило до програми такий важливий напрям, як підготовка людей до життя у подружжі.

Директор Департаменту сім'ї та дітей Міністерства соціальної політики України, від якого фактично залежить як буде впроваджуватися нова державна програма сім`ї, Руслан Колбаса заявив: «Проект зазначеної Програми передбачає розвиток 3-х пріоритетних напрямків державної політики щодо підтримки сім'ї, одним з яких є реалізація системної підготовки молоді до подружнього життя на території всієї країни.

Для реалізації цього пріоритету Міністерством буде забезпечено:
1. розробку та затвердження навчальної програми та методики з підготовки до життя в подружжі;
2. навчання спеціалістів, які будуть готувати молодь до подружнього життя;
3. впровадження програм підготовки молодих пар в регіонах.

Сподіваються, що основні положення та рекомендації, сформульовані в дослідженні, і в подальшому будуть використовуватися при формуванні та реалізації державної сімейної політики, а також при вирішенні конкретних завдань, які стоять перед науковцями, органами виконавчої влади та громадськістю в межах даної проблематики».

На питання журналіста чи не знімає з себе обов`язки влада, отримуючи допомогу від Фонду «Сім`я» та компанії Avon, Голова Фонду Адріан Буковинський відповів: «Результат нашої спільної соціальної роботи це якраз і є елемент громадянського суспільства. У Фонду та Avon є експертиза та ресурси і ми можемо представляти державі на розсуд наші висновки та ідеї».
Головним результатом першого у країні дослідження є постанова Кабінету Міністерства «Про затвердження Державної цільової соціальної програми підтримки сім'ї до 2016 року», що, зокрема, передбачає формування позитивного іміджу сім`ї як профілактику усіх негативних явищ у родині.
За плечима Фонду «Сім`я» стоїть десятирічний досвід підготовки молоді до життя у подружжі. Серед 40 000 людей, які брали участь у спеціальних освітніх програмах, лише менше 1% розлучень за 10 років! Тож методика програм, на яку звернула увагу держава, має усі шанси вплинути на майбутнє нації завдяки підтримці сім`ї на ранніх етапах.

В «Киевавтодоре» сообщения о причинах обрушения путепровода на проспекте Комарова

22.01.2018 в 18:28

В коммунальной корпораций "Киевавтодор" заявили, что на пересечении улицы Кома...

Loading...

Незадачливая пассажирка авиарейса бросила голубоглазого кота в аэропорту «Жуляны» (ФОТО)

22.01.2018 в 18:24

Пассажирка рейса "Киев-Минск" оставила в аэропорту голубоглазого котенка после...

...

МИД рассказал о числе украинских политзаключенных в РФ

22.01.2018 в 18:20

На территории Российской Федерации незаконно удерживаются 22 политзаключенных ...

Loading...

Минобороны не имеет отношения к скандалу с истребителями в Хорватии - Полторак

22.01.2018 в 18:04

Министерство обороны Украины не имеет отношения к скандальному ремонту хорватс...

...

Бывшего футболиста "Динамо" избила толпа болельщиков (ФОТО)

22.01.2018 в 17:08

Защитник "Миная" Олег Допилка пострадал в массовой драке во время матча восьмо...

Госстат подсчитал, насколько подорожали за год квартиры в Украине

22.01.2018 в 17:00

В 2017 году квартиры на вторичном рынке подорожали по сравнению с 2016 годом н...

Появилась карта самых аварийных трасс Украины (ФОТО)

22.01.2018 в 16:20

Обнародовано число аварий в Украине за период с 2015 года по конец 2017 года, ...

Оскандалившийся цирк-шапито на Подоле оставил «подарок» киевлянам (ФОТО)

22.01.2018 в 16:16

После выступления цирка-шапито «Кобзов» на Контрактовой площади в Киеве осталс...

За выходные крупные сети АЗС подняли цены на бензин

22.01.2018 в 16:12

За выходные на некоторых сетях автозаправочных станций увеличились цены на бен...

НАПК разделило полмиллиарда между шестью партиями

22.01.2018 в 16:08

Национальное агентство по вопросам предотвращения коррупции выделило из госбюд...

В горах Ивано-Франковской области выпало 1,5 метра снега

22.01.2018 в 15:52

В горах Ивано-Франковской области выпало 1,5 метра снега. Об этом сообщил на...

Сын Авакова вернулся из Италии и дал показания САП

22.01.2018 в 15:48

Сын министра внутренних дел Арсена Авакова Александр вернулся из Италии в Укра...

В Уманском парке «Софиевка» аттракцион убил ребенка - прокуратура

22.01.2018 в 15:40

Полиция Черкасской области открыла уголовное производство по факту гибели ребе...

В Швейцарии восемь туристов второй день сидят заблокированными в пещере

22.01.2018 в 15:24

Восемь швейцарских туристов со вчерашнего дня заблокированы в пещерах Хеллох в...

Пучдемона официально выдвинули кандидатом в председатели правительства Каталонии

22.01.2018 в 14:40

Отстраненного Мадридом экс-главу правительства Каталонии Карлеса Пучдемона офи...

Германия передала Украине 10 уникальных аварийно-спасательных машин (ФОТО)

22.01.2018 в 14:36

Правительство Германии передало Государственной службе Украины по чрезвычайным...

Украинец за рулем Nissan с двумя пожилыми россиянками в салоне попали в ДТП в Таиланде (ФОТО)

22.01.2018 в 14:28

В Таиланде украинец и две россиянки попали в ДТП. Наш соотечественник госпитал...

Пьющие родители выгнали на мороз босоного сына, парень оказался в больнице – полиция

22.01.2018 в 14:24

В Харькове 21 января около 12:00 в патрульным поступил вызов о насилии в семье...

Климкин предложил разобрать Арку дружбы народов в Киеве на металлолом

22.01.2018 в 14:16

Министр иностранных дел Павел Климкин предложил разобрать Арку дружбы народов ...

Ждун, Мэри Поппинс и Черномор: жители Днепропетровской области показали снежные «скульптуры» (ФОТО)

22.01.2018 в 14:12

Нынешняя зима пришла на полтора месяца позже обычного, до этого санки и лыжи п...

7 июля православные отмечают праздник Рождества Иоанна Предтечи

07.07.2015 в 11:40

Христиане сегодня вспоминают того, кто тысячи людей подготовил к встрече с Богом, к восприятию Слова...

Статус участника АТО получили около тысячи военнослужащих ВМС — Минобороны

06.07.2015 в 08:16

Статус участника АТО получили около тысячи военнослужащих Военно-морских сил Украины. Об этом заявил...

В зоне АТО начала действовать новая пропускная система

07.07.2015 в 10:41

Сегодня, 7 июля, начинают действовать электронные пропуска в зону проведения антитеррористической оп...

В киосках Киева продолжают продавать пиво, несмотря на запрет

07.07.2015 в 03:02

В торговых точках Киева продолжают продавать пиво, несмотря на то, что с 1 июля 2015 года вступили в...

Далай-лама планирует отпраздновать 80-летие в Калифорнии

06.07.2015 в 08:32

Духовный лидер Тибета Далай-лама намерен отпраздновать свое 80-летие в Калифорнии. Об этом сообщают ...

Вузы будут принимать у абитуриентов сертификаты ВНО только 2015 года - эксперт

07.07.2015 в 01:15

В 2015 году высшие учебные заведения смогут принимать сертификаты внешнего независимого оценивания т...

Британские астрономы открыли пять новых черных дыр

07.07.2015 в 10:20

Британские астрономы сообщают об обнаружении пяти гигантских черных дыр, которые ранее были скрыты о...

СБУ объявила в розыск Дмитрия Табачника

07.07.2015 в 11:20

Экс-министр образования Дмитрий Табачник объявлен в розыск Службой безопасности Украины. Об этом ска...

В 2015 году в Украине уровень бедности населения вырастет до 33%

06.07.2015 в 21:21

В 2015 году в Украине ожидается рост уровня бедности до 33%. Об этом говорится в национальном доклад...

Распродажа