www.newsline.com.ua
14/06/2013 04:21

Підготовка до сімейного життя - запорука щасливого шлюбу

Підготовка до сімейного життя - запорука щасливого шлюбу

13 червня 2013 р. відбулася презентація першого Всеукраїнського опитування українців «Фактори сімейного щастя», яке є одним із трьох напрямків діяльності соціального проекту «Щаслива родина» спільного між компанією Avon та Благодійним фондом «Сім'я».

В опитуванні брали участь 1256 пари із п'яти міст країни: Львів, Київ, Конотоп, Донецьк, Севастополь. Серед пар були як розлучені, так і одружені, при цьому останні були умовно поділені на три групи за «рівнем щастя»: «нещасливі», «середні» і «щасливі».
Мотивом дослідження стали невтішні дані розлучень. За інформацією Державної служби статистики України, за роки незалежності зафіксовано понад 55% розлучень відносно кількості одружень за цей самий період. У 2012 році розлучилось 62% пар. З них найбільше розлучень серед молодих сімей - від 3 місяців до 1,5 року. Більше того, директор Департаменту сім'ї та дітей Міністерства соціальної політики України Руслан Колбаса оголосив журналістам ще одні невтішні статистичні дані - за оцінками усіх регіональних соціальних служб в Україні більше 1,2 млн сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах: домашнє насильство, постійні сварки та перебувають на межі розлучення. Тож експерти ставили на меті виявити факти, що сприяють міцним відносинам подружжя та дослідити причини нещасливих шлюбів, про це інформує NewsLine з посиланням на прес-службу організаторів заходу
«Саме підтримка української родини допоможе у майбутньому побороти домашнє насильство, дитячу безпритульність, поширення шкідливих звичок у молоді та інші проблеми. Тому компанія Avon побачила у проекті «Щаслива сім'я» велику користь для суспільства та має намір продовжувати співпрацю у цьому напрямку.» - говорить Ольга Іноземцева, Менеджер з корпоративно-соціальної відповідальності Avon.
Соціологічне опитування показало, що перше враження від зустрічі може задати напрямок розвитку стосунків (щасливі чи ні). На успіх пари від самого початку впливає ставлення партнерів до стосунків між чоловіком і жінкою, серйозність їхніх намірів. Пари, які керувалися раціональними міркуваннями під час вибору один одного, відчувають себе менш щасливими. Для щасливого шлюбу перевагу слід надати почуттям та визначенню спільних цінностей.
Люди, задоволені собою та тим, як складається їхнє життя в інших сферах, переважно щасливі і в подружньому житті. Взаєморозуміння, кохання, прийняття іншого таким, як він є, та взаємне бажання вдосконалюватись разом, боротьба зі своїм его - фундамент щасливого шлюбу. Шлях до нещасливого сімейного життя лежить через обмани, нечесність з партнером.
Відповідно до результатів дослідження, великий вплив на стосунки подружжя мають батьки: чим більше батьки надають дітям свободи у вирішенні своїх питань (не втручаються в життя одружених дітей), тим більше шансів досягти взаєморозуміння та створити щасливу родину. Батьки кожної третьої з розлучених пар активно втручались у їхнє сімейне життя. Важливими є умови зростання кожного з подружжя. У тих людей, чиї батьки були щасливі разом, більше шансів на створення повноцінної та щасливої родини. А 35% людей, чиї батьки регулярно сварились та бились, прийняли таку модель поведінки між подружжям за норму та втілюють її в своє життя.
Адріан Буковинський, глава фонду «Сім`я»: «Кожна епоха має свої виклики і свої завдання. Виклик сьогодення це сім'я! Якою є сім'я на сьогоднішній день? Найперше і в основному вона є неповною. Сьогодні поняття сім'ї викривлене. Люди, які створюють сім'ю і мають потребу до міцних і надійних взаємовідносин в переважній своїй більшості не можуть і не вміють їх собі забезпечити. Чому? Тому що не навчили, не показали приклад! Проведене соціологічне дослідження дає чіткі відповіді на питання що українську сім'ю будує, що руйнує і що робити далі.»

Згідно з висновками соціологічного дослідження «Фактори сімейного щастя», потребу у знаннях відчувають українці як ті в кого стосунки складаються нещасливо, так і щасливі. Пари зазначають необхідність спеціальних дисциплін у закладах освіти (школах та ВУЗах) та центрах сімейної консультації. На різних етапах необхідна різна інформація:
• Неодруженим молодим людям: в розумінні, що є шлюб і, що вимагає від кожного (знайомство, мотиви, складні ситуації), що об'єднує, як не допускати та виходити з конфліктів.
• Одруженим, в яких є почуття і намір зберегти родини, але виникають складнощі у подружньому житті: усвідомлення праці над собою та стосунками і виходи з конфліктів.
• Батькам та дітям: розуміння, що бажання допомагати і втручатися у життя дітей може більше нашкодити, ніж допомогти.
Відзначимо, що якраз 15 травня поточного року урядом України було затверджено Державну цільову соціальну програму підтримки сім'ї до 2016 року, головним розробником якої було Міністерство соціальної політики. Представник Міністерства відзначив на прес-конференції, що завдяки висновкам дослідженню вперше Міністерство включило до програми такий важливий напрям, як підготовка людей до життя у подружжі.

Директор Департаменту сім'ї та дітей Міністерства соціальної політики України, від якого фактично залежить як буде впроваджуватися нова державна програма сім`ї, Руслан Колбаса заявив: «Проект зазначеної Програми передбачає розвиток 3-х пріоритетних напрямків державної політики щодо підтримки сім'ї, одним з яких є реалізація системної підготовки молоді до подружнього життя на території всієї країни.

Для реалізації цього пріоритету Міністерством буде забезпечено:
1. розробку та затвердження навчальної програми та методики з підготовки до життя в подружжі;
2. навчання спеціалістів, які будуть готувати молодь до подружнього життя;
3. впровадження програм підготовки молодих пар в регіонах.

Сподіваються, що основні положення та рекомендації, сформульовані в дослідженні, і в подальшому будуть використовуватися при формуванні та реалізації державної сімейної політики, а також при вирішенні конкретних завдань, які стоять перед науковцями, органами виконавчої влади та громадськістю в межах даної проблематики».

На питання журналіста чи не знімає з себе обов`язки влада, отримуючи допомогу від Фонду «Сім`я» та компанії Avon, Голова Фонду Адріан Буковинський відповів: «Результат нашої спільної соціальної роботи це якраз і є елемент громадянського суспільства. У Фонду та Avon є експертиза та ресурси і ми можемо представляти державі на розсуд наші висновки та ідеї».
Головним результатом першого у країні дослідження є постанова Кабінету Міністерства «Про затвердження Державної цільової соціальної програми підтримки сім'ї до 2016 року», що, зокрема, передбачає формування позитивного іміджу сім`ї як профілактику усіх негативних явищ у родині.
За плечима Фонду «Сім`я» стоїть десятирічний досвід підготовки молоді до життя у подружжі. Серед 40 000 людей, які брали участь у спеціальних освітніх програмах, лише менше 1% розлучень за 10 років! Тож методика програм, на яку звернула увагу держава, має усі шанси вплинути на майбутнє нації завдяки підтримці сім`ї на ранніх етапах.

В Дании археологи нашли тысячелетнюю крепость викингов

18.08.2017 в 06:24

Датские археологи обнаружили ранее неизвестную крепость викингов, построенную ...

Loading...

Ученые обнаружили в янтаре семь удивительных цветков возрастом 100 миллионов лет

18.08.2017 в 05:11

Палеонтологи нашли в кусочке янтаря из Мьянмы семь цветов возрастом 100 миллио...

...

Ученые объяснили, почему женщины делают выбор в пользу обуви на каблуках (ФОТО)

18.08.2017 в 03:03

Обувь на каблуке может временно лишить ее подвижности, если она подвернет ногу...

Loading...

В Мексике обнаружили останки зверька, существовавшего 10 тысяч лет назад (ФОТО)

18.08.2017 в 01:02

Летом 2017 года в Мексике ученые обнаружили останки животного –; ленивца, кото...

...

На «Мосту влюбленных» в Киеве установили новое освещение (ФОТО)

18.08.2017 в 00:28

В августе 2017 года Парковый мост, или, как его еще называют, "Мост влюбленных...

Киевляне рассказали в Интернете, что до сих пор не выбросили новогодние елки (ФОТО)

17.08.2017 в 23:44

Киевляне рассказали в Сети, что до сих пор не выбросили новогодние елки. А на ...

Власть обвинят в дискриминации из-за запрета священникам УПЦ МП служить капелланами в Нацгвардии – политолог

17.08.2017 в 21:26

Запрет священникам УПЦ МП служить капелланами в Нацгвардии дают основания оппо...

Глаголеву похоронят рядом с Толкуновой и сыном Сталина

17.08.2017 в 21:17

Похороны актрисы Веры Глаголевой, скончавшейся 16 августа на 62-м году жизни, ...

В Киеве стеклянную остановку украсили орнаментом вышиванки (ФОТО)

17.08.2017 в 19:56

В Киеве на Автозаводской улице новые стеклянные остановки украсили орнаментом ...

Еще три авиакомпании запустят рейсы из аэропорта «Борисполь»

17.08.2017 в 19:36

В ближайшее время в аэропорт «Борисполь» начнут летать еще три авиакомпании. ...

Потребительские настроения украинцев ухудшились

17.08.2017 в 19:12

Индекс потребительских настроений в Украине в июле снизился на 0,8 пункта по с...

В аэропорту «Борисполь» предложили дотянуть ветку метро из Киева

17.08.2017 в 19:04

Международный аэропорт "Борисполь" (Киевская область) отмечает необходимость р...

В девяти областях Украины массово гибнет рыба – эксперт

17.08.2017 в 18:52

В девяти областях Украины из-за жары и загрязнения водоемов массово гниет рыба...

На Закарпатье с начала года незаконно вырубили лес на 6 миллионов гривен

17.08.2017 в 18:36

В текущем году в лесном фонде Закарпатья зафиксировано 248 случаев незаконных ...

Медики Днепра начали составлять «черные списки» адресов, где живут потенциальные злоумышленники

17.08.2017 в 18:28

Медицинские работники Днепра всерьез обеспокоены участившимися случаями нападе...

Численность украинцев в 2017 году сократилась более чем на 100 тысяч человек - Госстат

17.08.2017 в 18:12

Численность населения в январе-июне 2017 сократилось на 117,5 тысяч человек до...

В Интернете появился список школ, где хуже всего сдали ВНО

17.08.2017 в 17:56

Киевляне составили список школ города, где хуже всего сдали ВНО-2017. Об это...

В Гостомеле нет условия для прихода авиакомпании Ryanair – эксперт

17.08.2017 в 17:36

Летно-испытательная база в Гостомеле, где базируются «Авиалинии Антонова», не ...

Киевляне выиграли суд против поставщика тепла, доказав необоснованность высоких тарифов

17.08.2017 в 17:16

Жители Троещины выиграли суд у «Киевэнерго», доказав незаконность высоких тари...

С августа в нескольких областях Украины запретят ловить раков

17.08.2017 в 16:56

С воскресенья, 20 августа, запрет на вылов раков вступил в силу на Волыни, а т...

Вузы будут принимать у абитуриентов сертификаты ВНО только 2015 года - эксперт

07.07.2015 в 01:15

В 2015 году высшие учебные заведения смогут принимать сертификаты внешнего независимого оценивания т...

7 июля православные отмечают праздник Рождества Иоанна Предтечи

07.07.2015 в 11:40

Христиане сегодня вспоминают того, кто тысячи людей подготовил к встрече с Богом, к восприятию Слова...

Британские астрономы открыли пять новых черных дыр

07.07.2015 в 10:20

Британские астрономы сообщают об обнаружении пяти гигантских черных дыр, которые ранее были скрыты о...

Статус участника АТО получили около тысячи военнослужащих ВМС — Минобороны

06.07.2015 в 08:16

Статус участника АТО получили около тысячи военнослужащих Военно-морских сил Украины. Об этом заявил...

В зоне АТО начала действовать новая пропускная система

07.07.2015 в 10:41

Сегодня, 7 июля, начинают действовать электронные пропуска в зону проведения антитеррористической оп...

В 2015 году в Украине уровень бедности населения вырастет до 33%

06.07.2015 в 21:21

В 2015 году в Украине ожидается рост уровня бедности до 33%. Об этом говорится в национальном доклад...

СБУ объявила в розыск Дмитрия Табачника

07.07.2015 в 11:20

Экс-министр образования Дмитрий Табачник объявлен в розыск Службой безопасности Украины. Об этом ска...

Далай-лама планирует отпраздновать 80-летие в Калифорнии

06.07.2015 в 08:32

Духовный лидер Тибета Далай-лама намерен отпраздновать свое 80-летие в Калифорнии. Об этом сообщают ...

В киосках Киева продолжают продавать пиво, несмотря на запрет

07.07.2015 в 03:02

В торговых точках Киева продолжают продавать пиво, несмотря на то, что с 1 июля 2015 года вступили в...

Распродажа